1963 Chevrolet Testudo Concept wordt geveild tijdens Villa d'Este Concours

  • Joshua Weaver
  • 0
  • 2551
  • 132

Heb je je ooit afgevraagd hoe de Chevrolet Corvair eruit zou hebben gezien als de Italianen hem hadden ontworpen? Het antwoord zou eruit hebben gezien als het Testudo-concept.

Ontworpen door een jonge Giorgetto Giugiaro in Bertone, werd de auto voor het eerst onthuld op de Autosalon van Genève in 1963. De styling laat zien dat veel autobedrijven het opmerkten en een deel van de ontwerptaal in hun toekomstige modellen hebben verwerkt.

De Testudo - Italiaans voor schildpad, was gebaseerd op de bescheiden onderbouwing van de Corvair Monza, dus hoewel het lijkt alsof hij 200 mph stilstaat, is de 2,4 liter luchtgekoelde, platte zes in werkelijkheid slechts 81 ontwikkeld. hp. Snelheid was dus niet zijn sterkste kant, maar hij kan waarschijnlijk redelijk goed overweg dankzij de volledig onafhankelijke ophanging met telescopische dempers en stabilisatorstangen.

Dit eenmalige prototype is volledig functioneel. Giugiaro gebruikte de auto ooit om zijn vrouw, Maria Teresa, op te halen bij Fiat, waar ze in hun ontwerpstudio werkte. Hij vertelt dat hij werd overspoeld door de werknemers, van wie de meesten hun trein naar huis misten omdat ze de auto bewonderden.

De Testudo raakte echter zwaar beschadigd tijdens het filmen van een promotiefilm voor Shell en zorgde ervoor dat de auto decennialang in het magazijn van Bertone bleef staan. De auto werd gelukkig gerestaureerd in de jaren '90 toen ontwerper Luciano d'Ambrosio zich bij het bedrijf voegde. De auto verscheen voor het eerst in 30 jaar toen hij op het Pebble Beach Concours-evenement van 1996 verscheen.

De auto is nu te koop en zal worden gepresenteerd door RM Auctions tijdens het Villa d'Este Concours-evenement op 21 mei. Er wordt verwacht dat het ongeveer $ 1 miljoen zal binnenhalen. We zullen moeten wachten tot het evenement om erachter te komen waarvoor het uiteindelijk van eigenaar is veranderd.

Niemand heeft nog op dit artikel gereageerd.

Vertel ons alles over nieuwe en gebruikte auto, evenals onderdelen en accessoires daarvoor
Recensies van nieuwe en gebruikte auto, prijzen, specificaties, video. Wij helpen u bij het vinden van autoverzekeringen, nieuwe autoleningen en het verkrijgen van offertes van dealers